Nowy sezon w GSW

W piątkowy wieczór w kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej wystawą prac państwa Tężyckich zainaugurowany został nowy sezon wystawienniczy. Jest to wystawa o tyle niezwykła, iż składają się na nią prace z różnych dziedzin sztuki członków jednej artystycznej rodziny –  rodziców i syna.

Czytaj więcej

Radośnie kolędujemy

22 grudnia odbyło się w naszym gimnazjum wspólne kolędowanie. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie, trzy najlepsze otrzymały upominki ufundowane przez Wójta Gminy Kołobrzeg

Czytaj więcej

Szkolny Pulitzer 2016

25 listopada odbyła się Gala Finałowa kolejnej edycji konkursu „Szkolny Pulitzer 2016”. Tym razem dziennikarze z dwudziestu dwóch najlepszych redakcji zostali zaproszeni do Zamku Książąt Pomorskich. Nasza gazetka „Szkolne Klimaty” miała zaszczyt znaleźć się w tym gronie...

Czytaj więcej

Zebrania z rodzicami – 21.12.2016 r. (środa)

Serdecznie zapraszamy rodziców na kiermasz świąteczny i koncert kolęd , który odbędzie się na dolnym holu szkoły o godzinie 16.30.

Wychowawca Klasa Sala Godzina Uwagi
M. Ziomek I a 12 15.30 Gdyby komuś z rodziców nie pasowała godzina, wychowawca jest dostępy również od godz. 17...
Czytaj więcej

VI edycja ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl Reaktywacja – atrakcyjne nagrody!!!

Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl rozgrywa się na stronie www.matmix.pl. Uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu się na stronie konkursu, udzielają odpowiedzi w domu na ukazujące się w określonym terminie zestawy zadań testowych. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.

Czytaj więcej

„METROPILIS” & „NON OMNIS MORIAR”

Pod takim tytułem w sobotni wieczór odbył się wernisaż ostatniej wystawy w kołobrzeskiej GSW – u w tym roku. Jej autorka, kołobrzeżanka Elżbieta Waszczuk jest fotograficznym samoukiem. Dziedziną tą interesuje się od czasów szkoły średniej, a swoje prace udostępnia publiczności od 1994, kiedy miała miejsce jej pierwsza wystawa – efekt podróży na Hawaje.

Czytaj więcej

Amelia laureatką konkursu plastycznego!

Sejm i Senat RP przyjęły uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. W ramach Powiatowych Obchodów Roku Sienkiewiczowskiego oraz Święta Szkoły Zespół Szkół Nr 1 im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu ogłosił konkurs plastyczny na projekt plakatu filmowej wybranej adaptacji dzieła polskiego noblisty pod Honorowym Patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.  Uczestnikiem konkursu mogli być uczniowie szkół gimnazjalnej i ponadgimnazjalnych z powiatu kołobrzeskiego.

Czytaj więcej

Czas i miejsce dla sztuki

Pod takim tytułem w piątkowy wieczór w holu RCK – u odbył się wernisaż poplenerowej wystawy prac uczestników XVIII i XIX Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Osiekach. Zaprezentowane kołobrzeskiej publiczności obrazy „prezentują współczesne tendencje sztuk plastycznych w sferze poszukiwań formalnych jak i problemów nurtujących artystów.

Czytaj więcej

„Dwójka nie zapomina”

Czczenie pamięci zmarłych weszło na stałe do tradycji naszej szkoły. W tym roku również młodzież Gimnazjum nr 2 stanęła na wysokości zadania. Zaczątkiem do przeprowadzenia akcji „Dwójka nie zapomina” była zorganizowana przez Samorząd Uczniowski zbiórka zniczy...

Czytaj więcej

Drużynowy turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo Powiatu Kołobrzeskiego Gimnazjada 2016/17

4 listopada 2016 r. w Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu rozegrano drużynowy turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo Powiatu Kołobrzeskiego Gimnazjada 2016/17. Reprezentacja Gimnazjum nr 2 w składzie: Ciesielski Kacper, Sielicki Mateusz, Sobina Michał zajęła III miejsce w tej rywalizacji...

Czytaj więcej