Dzień-Ziemi-2016

„Sprzątamy wokół rzek i jezior”

W dniu 22 kwietnia, w piątek, uczniowie naszego gimnazjum z okazji Dnia Ziemi wzięli udział w akcji „Sprzątamy wokół rzek i jezior” pod patronatem Starostwa Powiatowego. W ramach akcji naszej szkole przydzielono teren wzdłuż kanału drzewnego...

Czytaj więcej
Kwiaty-w-GSW

Kwiaty w GSW

Wiosna zawitała także i do kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej, o czym mogli się przekonać w piątkowy wieczór członkowie szkolnego koła artystycznego i zgromadzona w jej murach publiczność. Stało się to za sprawą obrazów p. Aleksandry Rej, których głównym tematem są kwiaty. Autorka jest także kierownikiem Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie.

Zapraszamy do obejrzenia tej wystawy, którą wkrótce będą mogli także podziwiać francuscy miłośnicy sztuki.

Czytaj więcej

Warsztaty STOP cyberprzemocy

Cyberprzemoc to zjawisko, które pojawiło się wraz z rozwojem nowych technologii. Dążą one do wyrządzenia krzywdy lub powstania dyskomfortu u ofiar. Jest to obecnie jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń dla młodych ludzi.

net

Czytaj więcej
przelaje2016

Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych

Z wielką radością informujemy, że podczas Mistrzostw Powiatu w biegach przełajowych indywidualnych w Ustroniu Morskim 1 miejsce zdobył Tomasz Marcinkowski, tuż za nim, na 2 miejscu finiszował Kacper Tomaszewicz, a   6 miejsce wybiegał Filip Wietrzykowski. W środę 13...

Czytaj więcej

Po koleżeńsku i bezpiecznie

Dzień 7 kwietnia przebiegał w Gimnazjum nr 2 w atmosferze sportowej rywalizacji. Już przez 8 lat szkoła organizuje ligę profilaktyczną. Jest to impreza pomyślana, jako forma turnieju- zabawy, która przebiega pod hasłem „ Po koleżeńsku i bezpiecznie”.

38

Czytaj więcej

Rekrutacja 2016/2017

Czytaj więcej

Laureatki Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych

2 kwietnia w Piasecznie odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. W kategorii szkół gimnazjalnych do finału zakwalifikowano 26 drużyn z całej Polski. Uczennice Gimnazjum nr 2 z klasy III B: Anna Cieślak i Alicja Małecka zdobyły IV miejsce w konkurencji wydajności.

Czytaj więcej
01

Fascynacje pejzażem

W piątkowe popołudnie w holu Regionalnego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy prac kolejnego artysty-kołobrzeżanina, fotografika p. Witolda Kucaja. Inspiracją do zorganizowania tego wydarzenia stał się obchodzony przez autora jubileusz 50-lecia twórczości.

Czytaj więcej
Beata-Szal-laureatka-Wojewódzkiego-Konkursu-Chemicznego

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Niezmiernie miło nam oznajmić, że 18 marca 2016 r. Beata Szal została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego...

Czytaj więcej

Laureaci wojewódzkiego konkursu „Mistrz OZE”

31 marca 2016 r. w Szczecinie  odbył  się  finał wojewódzkiego konkursu „Mistrz OZE”. Do ścisłego finału zakwalifikowano 5 drużyn z województwa zachodniopomorskiego. II miejsce zajęła drużyna  z Gimnazjum nr 2 z klasy III B: Beata Szal, Arkadiusz Miściur i Maciej Żebrowski.

Mistrz OZE

Czytaj więcej