Finaliści wojewódzkiego konkursu „Mistrz OZE”

6 kwietnia w Technikum Kształtowania Środowiska w Szczecinie odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Mistrz OZE”. Do finału zakwalifikowano 10 drużyn z województwa zachodniopomorskiego, w tym drużynę z Gimnazjum nr 2 w składzie: Mateusz Reichel, Michał Zapołoch i Wiktoria Zelmachowicz.

Czytaj więcej

XI Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Kołobrzegu

28 marca odbył się XI Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Kołobrzegu . Naszą szkołę reprezentowały:Weronika Tołkaczewska, Irmina Linde oraz Patrycja Kucharzewska. Dziewczyny walczyły dzielnie. Weronika w konkursie indywidualnym zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej

„Impresje morskie”

Pod takim tytułem w piątkowy wieczór w Galerii Sztuki Współczesnej odbył się wernisaż wystawa malarstwa Sotera Jaxy-Małachowskiego, „..artysty uznawanego w okresie międzywojennym za jednego z ważniejszych malarzy marynistów.”

Na ekspozycję złożyły się nie tylko tytułowe morskie impresje. Obok widoków Bałtyku, na ścianach galerii zawisły studenckie prace artysty

Czytaj więcej

Zebrania z rodzicami – 30.03.2017 r. (czwartek)

Serdecznie zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami klas:

Wychowawca Klasa Sala Godzina
M. Ziomek I a 12 16.30
P. Szal I b 13 16.30
M. Mularczyk I c 4 16.30
B. Pasiak II a1 5 16.30
E. Paduch II a2 6 16.30
M. Olszewska II b 9 16.30
A. Ceranowska II c 1 16.30
J. Szydłowska III a 7 16...
Czytaj więcej

„Za horyzontem zdarzeń”

Pod takim tytułem w piątkowy wieczór w holu Regionalnego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy, w którym obok mieszkańców naszego miasta uczestniczyli przedstawiciele szkolnego koła artystycznego. Tym razem zaprezentowano prace jednego z członków Pracowni Plastycznej działającej kołobrzeskim Ratuszu, p. Zygmunta Błażeja Barskiego

Czytaj więcej

Wycieczka do FlyParku

Dnia 17.01.2017 r. uczniowie klas 1a, 1b i 1c byli na wycieczce integracyjnej we FlyParku (parku trampolin) w Koszalinie. Była świetna i wyczerpująca zabawa. Zajęcia prowadzili trenerzy, którzy nauczyli uczniów ewolucji akrobatycznych na trampolinach i dbali o ich bezpieczeństwo.

Czytaj więcej

Nowy sezon w GSW

W piątkowy wieczór w kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej wystawą prac państwa Tężyckich zainaugurowany został nowy sezon wystawienniczy. Jest to wystawa o tyle niezwykła, iż składają się na nią prace z różnych dziedzin sztuki członków jednej artystycznej rodziny –  rodziców i syna.

Czytaj więcej

Radośnie kolędujemy

22 grudnia odbyło się w naszym gimnazjum wspólne kolędowanie. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie, trzy najlepsze otrzymały upominki ufundowane przez Wójta Gminy Kołobrzeg

Czytaj więcej

Szkolny Pulitzer 2016

25 listopada odbyła się Gala Finałowa kolejnej edycji konkursu „Szkolny Pulitzer 2016”. Tym razem dziennikarze z dwudziestu dwóch najlepszych redakcji zostali zaproszeni do Zamku Książąt Pomorskich. Nasza gazetka „Szkolne Klimaty” miała zaszczyt znaleźć się w tym gronie...

Czytaj więcej

VI edycja ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl Reaktywacja – atrakcyjne nagrody!!!

Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl rozgrywa się na stronie www.matmix.pl. Uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu się na stronie konkursu, udzielają odpowiedzi w domu na ukazujące się w określonym terminie zestawy zadań testowych. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.

Czytaj więcej