Obchody Święta Niepodległości w Kołobrzegu

11 listopada 2017 r. w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w kołobrzeskiej Bazylice odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych, wojska, policji, straży pożarnej i kombatantów.
Około godziny 11:15 nastąpił przemarsz ulicami miasta pod Pomnik I Marszałka RP Józefa Piłsudskiego. Podczas zgromadzenia patriotycznego przy Pomniku I Marszałka RP J. Piłsudskiego z udziałem Kompanii Wojska Polskiego podniesiono flagę i odegrano hymn narodowy, następnie z mową okolicznościową wystąpił Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek, odczytano Apel Poległych, oddano salwę honorową oraz złożono pod pomnikiem kwiaty.
Oficjalną część uroczystości zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, zaś wszyscy chętni mogli nie tylko posilić się przygotowaną przez organizatorów wojskową grochówką, ale również zwiedzić wystawę mobilną (w namiocie muzealnym i muzeobusie) pt. „Ku Wolności” przygotowaną przez Muzem Oręża Polskiego.
Uroczystości Święta Niepodległości zakończył koncert okolicznościowy Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej pt. „Świętujemy Big-Bandowo” w Sali Widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta przy ul. Solnej 1 (bilety w cenie 1 zł).
Imprezą towarzyszącą obchodom uroczystości 11 listopada był m.in.: XII Patriotyczny Konkurs Recytatorski Poezji Śpiewanej „Odcienie Ojczyzny 2017” przeprowadzony 3 listopada 2017 r. w RCK.
Zespół Szkół nr 2 im. Józefa Wybickiego był godnie reprezentowany przez uczniów klasy 3B: Julię Hrynio, Anitę Szarek i Roberta Młodziejewskiego.