Bądź architektem swojego szczęścia

Pod takim hasłem odbył się w minionym tygodniu Ogólnopolski Tydzień Kariery, zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Kołobrzegu. Nasza szkoła wzięła udział we wszystkich zaplanowanych w jego ramach wydarzeniach. We wtorek 16.10. klasa 3c udała się do auli I LO z oddziałami dwujęzycznymi na konferencję, której gośćmi byli wyjątkowi mieszkańcy naszego miasta (i nie tylko). Opowiedzieli słuchaczom o swoim sukcesie i drodze, jaką przeszli, aby go odnieść. Udowodnili swoim przykładem, że podążanie za marzeniami i budowanie własnej drogi szczęścia, daje największą radość. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie uważnie słuchali i zostali zainspirowani opowieściami prelegentów. A przesłanie „Architekt to twórca, twórczość zaś to najważniejsza aktywność człowieka a „tworzenie samego siebie”, ze wszystkich rodzajów twórczości jest najwspanialsze. Szczęście i radość to nie dzieło przypadku. To świadoma decyzja i praca. Bądźcie więc twórcami własnego szczęścia w każdym wymiarze: osobistym, zawodowym, rodzinnym, społecznym…”, które wygłosiła p. Barbara Wolańska, dyrektor PPP, pozostanie w naszych sercach jeszcze przez długi czas.
Kolejnego dnia – 17.10., klasa 3b wzięła udział (ponownie auli liceum) w teście badającym predyspozycje zawodowe. Kwalifikowani doradcy zawodowi zbadali naszych uczniów i wytłumaczyli wyniki, aby ci mogli trafniej podejmować decyzje dotyczące ich przyszłości. Ostatni dzień obchodów to test zawodoznawczy w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Składał się on z trzech części: testu wiedzy, przygotowania scenki przykładowej rozmowy kwalifikacyjnej oraz prezentacji multimedialnej pod hasłem tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Naszą szkołę reprezentowały Julia Barnaś i Martyna Szczęsna z klasy 3b, uczennice przygotowane do testu przez szkolnego doradcę zawodowego – p. Klaudię Sokół. Z wielką przyjemnością informujemy, że reprezentantki naszego gimnazjum zdobyły 3 miejsce, pokonując wiele innych szkół z miasta i powiatu! Serdecznie gratulujemy!