Debiuty 2018

Wernisaż wystawy pod takim tytułem zainicjował nowy rok wystawienniczy w kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej. Złożyły się na nią prace dwójki artystów, nowych członków Stowarzyszenia Artystów Grupa Kołobrzeg, p. Beaty Wacheckiej i p. Łukasza Ogrodowicza.
Pochodząca z Łodzi p. Beata Machecka to absolwentka Państwowego Liceum Sztuk plastycznych w Koszalinie oraz WSP w Słupsku – kierunek historia, a także Uniwersytetu Szczecińskiego gdzie ukończyła studia podyplomowe – kierunek plastyka oraz filozofia i edukacja filozoficzna. Pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5 w Koszalinie. Tematem jej obrazów olejnych malowanych szpachlą nie pędzlem jak podkreśliła autorka, to kwiaty pełne barw, kobiecości.
P. Łukasz Ogrodowicz to kołobrzeżanin, marynarz hobbystycznie uprawiający rysunek węglem i ołówek. Od kilku lat próbuje swoich sił także w malarstwie akwarelowym. W swoich pracach portretuje najbliższych członków rodziny oraz ludzi morza w ich codziennej pracy.
Wraz z członkami szkolnego koła artystycznego zapraszamy to obejrzenia tej interesującej i pełnej kolorów wystawy.