Dni Otwarte w Zespole Szkół w Gościnie

We wtorek, 24.04.2018 r. uczniowie klas trzecich: III a1, III a2 i III c, pod opieką dyrektor Gimnazjum nr 2, p. Anny Ceranowskiej-Podbiał i nauczyciela języka polskiego, p. Małgorzaty Proszyk, udali się szkolnym autobusem na Dni Otwarte do Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

Gościno to niewielka miejscowość w województwie zachodniopomorskim, w której znajduje się liceum ogólnokształcące z klasami mundurowymi (klasa wojskowa, policyjna, straży pożarnej, straży granicznej czy lotnicza). W pobliżu szkoły znajduje się internat z 2 i 4-osobowymi pokojami dla uczniów Zespołu Szkół.

Dni Otwarte rozpoczęły się od godziny 10:00 powitaniem zebranych uczniów i nauczycieli przez dyrektor Zespołu Szkół, p. Halinę Schulz-Tkacz, następnie pokazem musztry paradnej, tresury psów policyjnych, walki wręcz, pokazem ASG i szkolnego zastępu straży pożarnej. Uczniowie mogli sprawdzić także swoją wiedzę i sprawność fizyczną w przygotowanych dla nich konkursach oraz skosztować wojskowej grochówki.