Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

W związku z odbywającym się w ostatnich dniach Europejskim Tygodniem Umiejętności Zawodowych, nasi uczniowie mieli okazję poznać ofertę kilku szkół ponadgimnazjalnych. We wtorek 21.11.2017r. byliśmy w Zespole Szkół w Gościnie, gdzie zaprezentowano nam profile licealne: klasy strażackiej, straży granicznej, policyjnej oraz wojskowej, a także klasę technikum – technika lotniskowych służb operacyjnych. W środę z kolei udaliśmy się do Zespołu Szkół Mechanicznych, aby dowiedzieć się, jak wygląda praktyczna nauka zawodów- fryzjerki, mechanika czy cukiernika. Natomiast w czwartek uczniowie mieli okazję posłuchać, w jakich klasach można się uczyć w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich oraz jakie atrakcje czekają w tej szkole na uczniów danych klas technikum. Dzięki tym spotkaniom uczniowie zdobyli cenne informacje, które ułatwią podjęcie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.