Finalistki Turnieju Ogólnopolskiego

5 marca w Gdańsku odbyły się eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. W eliminacjach brali udział uczniowie z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko – pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.

Pomimo ogromnej konkurencji uczennice z klasy III B: Anna Cieślak i Alicja Małecka zdobyły II miejsce w konkurencji wydajności.

Gimnazjum nr 2 reprezentowali jeszcze uczniowie z klasy III C: Baranowski Maciej i Karolina Korzelska oraz uczennice z klasy II B: Julia Milczarek i Wiktoria Zelmachowicz.

Turniej Maszyn Wodnych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię potencjalną wody na energię mechaniczną  Zgłoszona na turniej maszyna może wziąć udział tylko w jednej z dwóch konkurencji.

Konkurencja mocy polega na podniesieniu masy 2,5 kg na wysokość 4 metrów w jak najkrótszym czasie.

Konkurencja wydajności polega na wykonaniu pracy podnoszenia masy 2,5 kg na wysokość 4 metrów, zużywając jak najmniej wody.

Finał turnieju odbędzie się w 2 kwietnia w Piasecznie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.