Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu mistrzem województwa po raz drugi z rzędu !

Drugi raz, rok po roku, Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu zostało Mistrzem Województwa Zachodniopomorskiego Szkolnego Związku Sportowego w rywalizacji szkół podstawowych i „wygaszanych” gimnazjalnych.

Obecna edycja rozgrywek była niezmiernie ciężka dla kołobrzeskiej ekipy. Zgodnie z zasadą „bić mistrza”, wszystkie ekipy stawiały, przysłowiowy „autobus”, blokując dostęp do swojej bramki.

O ile etap powiatowy nie sprawił kłopotów dla „Dwójki” gdyż gładko awansowała to dalszy etap rozgrywek wojewódzkich, był wielką niewiadomą. W ćwierćfinale rywalizowało 6 drużyn: Płoty, Goleniów oraz Świnoujście i w drugiej grupie Wolin, Szczecin i Kołobrzeg. W swojej grupie Gimnazjum Nr 2 wygrało rywalizację, ale Wolin skutecznie opierał się atakom „Dwójki” przez długi czas. Ostatecznie nasze gimnazjum zwyciężyło 2-0. Wynik 10-1 ze Szczecinem dał możliwość walki o zwycięstwo w rozgrywkach. W następnym etapie nasza drużyna spotkała się z Płotami i wygrała 7-2. W finale rywalizował Kołobrzeg i Goleniów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-2 dla Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu.

Do półfinału rozgrywek wojewódzkich awansowały drużyny z Połczyna Zdrój i Koszalina oraz Goleniów i Kołobrzeg. Kołobrzeg spotkał się z Koszalinem i znów trafił na „mur”. Przez całą pierwszą połowę utrzymywał się wynik 0-0, chociaż „koszalinianie” mogli prowadzić 2-0 po kontrze i po stałym fragmencie gry. Czas działał jednak na korzyść kołobrzeskiej drużyny. W drugiej minucie drugiej połowy wynik na 1-0 otworzył Szymon Cybulski, oraz na 2-0 w 6 minucie meczu. Natomiast w 15 minucie wynik ustalił Dawid Fiedoruk. Mecz z Goleniowem był tylko formalnością. 9-1 mówi sam za siebie.

11 czerwca odbył się finał wojewódzki rozgrywek o mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego. Zaszczytnego grona dostąpiły drużyny z Wałcza, Kalisza Pomorskiego oraz Goleniów i Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu. W ramach regulaminu Szkolnego Związku Sportowego wyniki z półfinału były przepisywane do finału wojewódzkiego. Tak więc z trzema punktami przeszedł Kołobrzeg oraz Wałcz po wygranym meczu z półfinału z Kaliszem Pom. 6-0.

Finałowe mecze rozegrały się pomiędzy Wałczem i Kołobrzegiem oraz Goleniowem i Kaliszem Pomorskim. Do grona faworytów należała pierwsza rozstawiona para. Mecz był niezmiernie zacięty i można powiedzieć brutalny. Po wielokrotnych faulach przeciwników oraz murowania bramki przez zawodników z Wałcza pod koniec pierwszej połowy Szymon Cybulski po indywidualnej akcji zdobył pierwszą bramkę. W drugiej połowie ponownie ten sam zawodnik popisał się jeszcze dwoma golami, a wynik końcowy na 4-2 poprawił Patryk Trzaskoma. Po tym meczu ekipa z Gimnazjum Nr 2 mogła świętować zdobycie mistrzostwa województwa. Wynik meczu Kołobrzeg – Kalisz Pomorski, wygrany 5-1, był przysłowiową wisienką na torcie.

18 czerwca 2018 roku zawodnicy z Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu będą brali udział w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Połce Nożnej Chłopców. Życzymy powodzenia!
Na poszczególnych etapach rozgrywek uczestniczyli: Kacper Aleksiuk, Szymon Cybulski, Dawid Fiedoruk, Gracjan Gronkiewicz, Maciej Jartym, Jakub Maj, Mateusz Malinowski, Szymon Maszota, Bartosz Pałczak, Patryk Trzaskoma, Mateusz Wajszczyk, Filip Wieczorek, Jakub Zieliński.

Drużynę prowadził trener klas sportowych: Grzegorz Szumiato

Wspomnieć należy, że zawodnicy biorący udział w rozgrywkach szkolnych są wychowankami Trenera Artura Tłoczka, początkowo trenującymi w Akademii Kotwica Kołobrzeg a aktualnie w MKP Kotwica Kołobrzeg.