IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu

W dniu 27 marca 2015 r. w Zespole Szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu dla Gimnazjów Powiatu Kołobrzeskiego.
Naszą szkolę reprezentowała 3 osobowa drużyna w składzie: Ala Małecka (kl. II A), Ania Cieślak (kl. II A) oraz Piotr Adamiak (kl. III B). Uczniowie ci zostali wybrani na przedstawicieli naszej szkoły jako zwycięzcy szkolnego konkursu Wiedzy o Kołobrzegu, który odbył się 18 marca 2015 r.
Nasi reprezentanci zajęli III miejsce w konkursie międzygimnazjalnym, a Piotr Adamiak w konkursie indywidualnym (quiz dotyczący eksponowanych zbiorów muzealnych Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu ze szczególnym uwzględnieniem tematyki wojskowej i militarnej) zajął II miejsce, ustępując zwycięzcy tylko jednym punktem. Na uczestników konkursu w Muzeum obok zmagań konkursowych czekały różne atrakcje, można było zwiedzić Muzeum, zasiąść za kierownicą wojskowych pojazdów, spotkać pasjonatów i znawców kołobrzeskiej historii. Uczniów do konkursu przygotowała p. Maria Pietrzycka. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!