„IX Wiosenny Festyn Dwójki” na Skwerze Pionierów

Gimnazjum nr 2 im. Józefa Wybickiego w Kołobrzegu było organizatorem odbywającego się 25 maja, dorocznego festynu na Skwerze Pionierów. Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, nauczycieli, uczniów i dyrekcji szkoły. Plac wypełniła muzyka i występy uczniów Gimnazjum nr 2 oraz zaproszonych gości.

Festyn rozpoczęła musztra paradna uczniów Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Wystąpiła również grupa taneczna z Przedszkola nr 8 w Kołobrzegu. Punktem kulminacyjnym był zaś konkurs wiedzy „Moje Miasto, Moja Gmina Kołobrzeg”. Zwycięskie drużyny uczniów Gimnazjum nr 2 otrzymały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kołobrzeg, Włodzimierza Popiołka. Mieszkańcy miasta i turyści chętnie degustowali potrawy wystawiane na festynowych stoiskach. Bigos, grochówka wojskowa, zdrowe sałatki oraz domowe wypieki cieszyły się wielkim powodzeniem. Atrakcją była loteria fantowa z cennymi nagrodami. Między innymi rejs katamaranem Jantar na Bornholm czy weekend w ośrodku Akces Medical SPA w Dźwirzynie. Dochód z festynu, który pozostaje w dyspozycji Rady Rodziców, przeznaczony zostanie na nagrody dla wyróżniających się uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego, dofinansowanie wyjazdów uczniów na zawody sportowe czy organizację różnych imprez szkolnych. Na festynie goszczono Prezydenta Miasta Kołobrzeg Janusza Gromka, zastępcę prezydenta Jacka Woźniaka oraz wicestarostę Mirosława Tessikowskiego.