„Janowym Piórem”

28 lutego 2018 roku w Regionalnym Centrum Kultury odbył się spektakl teatralny pt. „Janowym piórem”, na które udali się chętni uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką p. Małgorzaty Proszyk i p. Joanny Czudzinowicz.
Przedstawienie przygotowali artyści Teatru ARTENES z Wrocławia w reżyserii Michała Białeckiego ze scenariuszem Dietera Azaroffa i muzyką Jarosława Strzały. Ukazało ono historię renesansowego pisarza Jana Kochanowskiego, nazywanego także Mistrzem z Czarnolasu, którego twórczość uznaje się za filar polskiej literatury narodowej. Jan Kochanowski znany jest przede wszystkim ze swoich fraszek, pieśni i trenów oraz dramatu „Odprawy posłów greckich”.
Spektakl pokazał, że Jan z Czarnolasu, to żywy człowiek, który żył, kochał, myślał i cierpiał jak my wszyscy. Uczniowie poznali fakty z życia poety, dzięki którym będą mogli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce na lekcjach języka polskiego.