Jesteśmy w najlepszej czwórce województwa!

24 maja odbyły się rozgrywki piłki nożnej chłopców w ramach Gimnazjady.  Były to półfinały mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego województwa zachodniopomorskiego.

Wcześniej tj. 28 kwietnia drużyna Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu grała w Kamieniu Pomorskim w turnieju ćwierćfinałowym. Ekipa z naszego gimnazjum zajęła II miejsce za gimnazjum z Wolina, któremu uległa w rzutach karnych. W grach grupowych, drużyna z Gimnazjum Nr 2, wyeliminowała ekipy ze Szczecina, którego skład stanowili zawodnicy Salosu, oraz Świnoujścia z zawodnikami Floty, natomiast w meczu półfinałowym po regulaminowym czasie gry i wyniku 1:1, a następnie rzutach karnych, wygranych z ekipą Gimnazjum Osina.  Wolin awansował z I miejsca wygrywając w półfinale ze Szczecinem, natomiast „Dwójka” z miejsca drugiego.

Skład drużyny z ćwierćfinałów w Kamieniu Pomorskim:

Bramkarze: Stańczak Dawid i Zduńczyk Sebastian,

Zawodnicy z pola: Aleksiuk Kacper, Zaniewicz Mateusz, Tłoczkowski Kacper, Sobina Michał, Tomaszewicz Kacper, Kosmala Wiktor, Elzner Sebastian, Paluch Jakub, Sielicki Mateusz.

Półfinał wojewódzki odbył się na naszym terenie na euroboisku przy ul. Śliwińskiego. System rozgrywek nie był sprzyjający naszej drużynie, ponieważ pierwsza drużyna regionu B (Gimnazjum Wolin), z którego awansowaliśmy, grała z drużyną drugą z regionu A (Gimnazjum Karlino), natomiast druga drużyna regionu B (Gimnazjum Nr 2 Kołobrzeg) trafiła na pierwszą z regionu A (Gimnazjum Nr 6 Koszalin), którego uczniami są zawodnicy Bałtyku.  Takie zestawienie drużyn determinowało ogromną presję na zawodnikach drużyn, które grały pierwsze mecze, ponieważ wygrana dawała automatyczny awans do finałów wojewódzkich. Ekipa naszego gimnazjum, pomimo presji oraz osłabienia z powodu kontuzji, spisała się wyśmienicie i wygrała z Koszalinem, aż 5:2, natomiast Wolin wygrał z Karlinem 2:1. Obydwa zwycięskie zespoły awansowały do finałów. Na pociechę Koszalin wygrał z Karlinem o III miejsce, a „Dwójka” przegrała z Wolinem 3:2. Niestety wynik ten wedle „dziwnego” regulaminu rozgrywek zostanie przepisany do finałów, pomimo systemu „każdy z każdym”, ale liczymy na dobrą passę naszej ekipy i gratulujemy już znalezienia się w najlepszej czwórce w województwie zachodniopomorskim.

Skład drużyny z półfinałów:

Bramkarz: Niemkiewicz Karol, (kontuzjowani Stańczak i Zduńczyk – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!)

Zawodnicy z pola: Aleksiuk, Zaniewicz, Tłoczkowski, Sobina, Tomaszewicz, Kosmala, Paluch, Sielicki oraz Wieczorek Filip i Trzaskoma Patryk.