Kolorowy zawrót głowy

Pod takim tytułem w czwartkowe popołudnie odbył kolejny wernisaż w holu regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Podobnie jak w przypadku aktualnie prezentowanej w GSW wystawy jej autorka jest również kobietą, pani Małgorzata Burcicka–Kozieł, której pasją stało się malarstwo.

„Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęłam kilka lat temu od kopiowania dzieł polskich mistrzów: Józefa Pankiewicza, Juliana Fałata, Olgi Boznańskiej i Tamary Łempickiej. Rysunku i malarstwa uczyłam się w pracowniach malarskich prowadzonych między innymi przez Renatę Szymanowską, Krzysztofa Dzienkiewicza i Lecha Żurkowskiego; obecnie doskonalę swoje umiejętności w pracowni „Magazyn Sztuk” na warszawskiej Ochocie, gdzie pracuję pod kierunkiem Joanny Sułek-Malinowskiej i Jacka Malinowskiego. Ulubione przeze mnie techniki to malarstwo sztalugowe (pędzlem i szpachelką w oleju i akrylu) oraz akwarela. Moje prace charakteryzują się szeroką paletą barw. Tworzę obrazy o zróżnicowanej tematyce w zależności od źródła inspiracji. Fascynuje mnie kolor, światło i przestrzeń.” – tak na swojej stronie internetowej autorka prezentuje swoje zainteresowania artystyczne.

Członkowie szkolnego koła artystycznego i zgromadzona publiczność podziwiali w RCK-u pejzaże pełne kolorów, światła i różnorodnych faktur. Zachęcamy do obejrzenia tych dzieł.