Marta Aściukiewicz „Sportową Nadzieją Roku”!!!

Uczennica naszego gimnazjum Marta Aściukiewicz została laureatką XXI Plebiscytu Sportowa Dziesiątka Roku 2015 Gazety Kołobrzeskiej w kategorii „Sportowe Nadzieje Roku”. Laureaci zostali wyłonieni w wyniku zsumowania rezultatów głosowania czytelników gazety, członków 13-osobowej Kapituły oraz 31 klubów i stowarzyszeń sportowych działających w powiecie kołobrzeskim.

W kategorii Sportowe Nadzieje Roku nominowanych było 15 zawodniczek i zawodników a Marta Aściukiewicz uplasowała się na miejscu pierwszym zdobywając 3164 pkt. Na miejscu drugim była Julia Antolak z 3026 punktami, reprezentująca klub szachowy Solny Grzybowo, miejsce trzecie zajął Paweł Buda uzyskując 2921 pkt. z klubu UKS Zapasy.

Marta jest specjalistką stylu klasycznego w pływaniu, na swoim koncie ma już 3 medale zimowych Mistrzostw Polski do lat 15 i 3 kolejne na basenie 50-metrowym podczas głównych Mistrzostw Polski ( złoty na 50 m i dwa srebrne na 100 i 200 m) zostając najlepszą zawodniczką tych MP.