Ogólnopolski finał 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

W dniach 15-17 października w Warszawie odbył się ogólnopolski finał 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Nasi piłkarze rywalizację rozpoczęli w grupie A pokonując wszystkich przeciwników. W ćwierćfinale pokonaliśmy rywali ZS Kleosin wracając do gry po utracie dwóch bramek – ciężka walka i pokazany piłkarski charakter zaowocowały zdobyciem pięciu kolejnych bramek i końcowym zwycięstwem. W półfinale spotkaliśmy się z naszymi imiennikami z Ostródy, którzy po dwóch bramkach i wręcz fizycznym pojedynku zostali pokonani. W finale na warszawskim Torwarze spotkaliśmy się z Drużyną Wychowanków z Giszowica.

Właśnie z nimi odnieśliśmy jedyną porażkę w turnieju – strzelili nam 8 goli przy widocznej dużej przewadze w warunkach fizycznych. Walczyliśmy do ostatniego gwizdka sędziego pokazując zagrania techniczne, które komplementował w relacji telewizyjnej trener Strejlau.

Zespół Gimnazjum Nr 2  w Warszawie prowadzony  był przez trenera Akademii Piłkarskiej „Kotwica” Kołobrzeg – Grzegorza Szumiato, a pomocą i doświadczeniem kierownika drużyny służył Robert Bydzyński .  Mamy nadzieję, że następna edycja turnieju będzie równie szczęśliwa dla Kołobrzegu, jak miniona, a współpraca szkoły i klubu przekuta zostanie na nowe sukcesy i promocję miasta na arenie rozgrywek ogólnopolskich.

W zespole Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu grali: Patryk Trzaskoma, Kacper Aleksiuk, Szymon Cybulski (wychowankowie trenera Artura Tłoczka –rocznik 2002), Dominik Arciszewski, Kacper Kozicki, Hubert Ratajczyk – uczniowie Gimnazjum Nr 2 z klas piłkarskich oraz uczniowie kołobrzeskich podstawówek: Michał Budzyński  – bramkarz, Maciej Kusio, Daniel Witt (uczestniczył w rozgrywkach powiatowych) – wszyscy SP 3, Maksymilian Grabowski – SP 6, Kamil Maj – SP Dźwirzyno (wszyscy  zawodnicy rocznika 2003 z drugiej drużyny młodzika,  prowadzonej przez trenera –  G. Szumiato).