Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych

6 maja w Szczecinie odbyły się eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. W eliminacjach brali udział uczniowie z  północnej i zachodniej części Polski.
Uczennice: Klaudia Durlik, Julia Milczarek i Wiktoria Zelmachowicz zajęły IX miejsce w konkurencji mocy.

Gimnazjum nr 2 reprezentowali również uczniowie:  Monika Sągała, Patryk Olejnik i Michał Zapołoch.
Turniej Maszyn Wodnych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię potencjalną wody na energię mechaniczną. Zgłoszona na turniej maszyna może wziąć udział tylko w jednej z dwóch konkurencji. Konkurencja mocy polega na podniesieniu masy 2,5 kg na wysokość 4 metrów w jak najkrótszym czasie. Konkurencja wydajności polega na wykonaniu pracy podnoszenia masy 2,5 kg na wysokość 4 metrów, zużywając jak najmniej wody.

Finał turnieju odbędzie się 27 maja w Piasecznie.