Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 19 – 23 października 2015 r. nasza szkoła włączyła się  w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK). W tym roku odbył się on pod hasłem: „Poznaj swojego doradcę kariery”. W ramach tego programu uczniowie Gimnazjum nr 2 wzięli udział w ogólnopolskim badaniu predyspozycji zawodowych (klasy II) oraz konferencji promującej OTK, podczas której przybliżono m. in. rolę i zadania szkolnego doradcy zawodowego,  cel działania Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Bardzo ciekawe okazały się warsztaty, które odbyły się Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie. Uczniowie klas III mieli np. możliwość określenia swoich preferencji zawodowych przy pomocy skróconej wersji testu J. Hollanda, a także  poznać aktualną sytuację na rynku pracy i prognozy na najbliższe lata. Na zakończenie OTK odwiedziliśmy „Giełdę zawodów”, czyli ofertę szkół ponadgimnazjalnych miasta  i powiatu Kołobrzeg.