„Piknik Dwójki”

W piątek, 1 czerwca 2018 r. nasza szkoła zorganizowała piknik dla uczniów wszystkich klas gimnazjalnych w ramach obchodów Dnia Dziecka. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć z wychowawcami, którzy zapoznali swoich podopiecznych z harmonogramem dnia oraz z najciekawszymi informacjami dotyczącymi święta wszystkich dzieci, m.in. dacie jego ustanowienia, różnicach w obchodach w Polsce i na świecie, a także z prawami dziecka.

Po spotkaniu poszczególnych klas z wychowawcami, wszyscy uczniowie pod opieką wyznaczonych nauczycieli przeszli do Miejskiego Zakładu Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska, gdzie na wydzierżawionych przez szkołę terenach rekreacyjnych odbyły się konkurencje sportowe. Chętne osoby mogły spróbować swoich sił np. w klasowym przeciąganiu liny czy w biegu ze związanymi nogami.

Po sportowych zmaganiach uczniowie zajadali się pysznymi kiełbaskami z grilla, zaś po posiłku wszyscy w wyśmienitych humorach rozeszli się do domów. Celem spotkania była integracja uczniów podczas zabaw sportowych oraz wpajanie im zasad zdrowej rywalizacji.