Po koleżeńsku i bezpiecznie

Dzień 7 kwietnia przebiegał w Gimnazjum nr 2 w atmosferze sportowej rywalizacji. Już przez 8 lat szkoła organizuje ligę profilaktyczną. Jest to impreza pomyślana, jako forma turnieju- zabawy, która przebiega pod hasłem „ Po koleżeńsku i bezpiecznie”.

38

Celem nadrzędnym jest integracja środowiska szkolnego, a od 3-ch lat do wspólnej zabawy zapraszane są również starsze klasy kołobrzeskich podstawówek. W tegorocznej imprezie odbywającej się na hali widowiskowo-sportowej MOSiR wzięły udział 8-osobowe drużyny ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 6.

Jak zwykle i w tym roku młodzież zmagała się ze sobą w ciekawych konkurencjach sportowych typu „ bieg z jajkiem”, wyścigi hokejowe itp. Oprócz sportu było też rozwiązywanie krzyżówek i prezentacja zdrowej żywności.

Ponieważ od dłuższego czasu obserwujemy modę na zdrowe odżywianie, postanowiliśmy zwrócić uwagę na ten ważny aspekt społeczny. A więc zamiast drożdżówek, „śmieciowego jedzenia”, każda klasa przygotowała urozmaiconą, pożywną potrawę.

Propozycje kulinarne były naprawdę zachwycające; na stołach pojawiły się, zdrowe koktajle, potrawy z ryżem, kaszami, sałatki warzywne, owocowe szaszłyki i dietetyczne kanapeczki oraz wiele innych inspiracji.

Młodzież wspaniale się bawiła, bo głównym celem było zapewnienie dobrej zabawy w duchu sportowej rywalizacji.

Dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody w postaci przyborów szkolnych, odzieży sportowej.

I tak :  1 miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4,

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 3,

3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 6.

Uatrakcyjnienie turnieju w postaci nagród możliwe jest dzięki funduszom z Miejskiego Programu Profilaktyki. Całość imprezy sfinansowano z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg z rozdziału „Przeciwdziałanie alkoholizmowi.”