Polsko – Niemiecki Halowy Turniej Piłki Nożnej w Policach 2017

19-go grudnia odbył się Polsko-Niemiecki Halowy Turniej Piłki Nożnej w Policach. Nasze miasto reprezentowały dwie klasy sportowe z kołobrzeskich szkół: z Gimnazjum Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 7. Rywalizowano w dwóch grupach po 4 zespoły w każdej. W grupie A grała nasza starsza drużyna z gimnazjum oraz Sp 8 Police, Gimnazjum Arnold Zweig z Pasewalk, ZS Police, natomiast w grupie B uczniowie z 7 klasy z Sp7, MOW Trzebierz, UKS Aktiv, oraz Europaschule z Pasewalk. Gimnazjaliści przeszli swoją grupę bez problemu zaliczając wyniki: 3-0 z ZS Police, 2-0 z Sp 8 Police i 5-2 z Gimnazjum Arnold Zweig z Pasewalk.
W grupie B młodsi koledzy, dzielnie walcząc z dwa lata starszymi zawodnikami zajeli 3 miejsce w grupie a tym samym została im walka o miejsca 5-6. W pierwszym swoim meczu z Europaschule, przegrali 1-2, tracąc bramkę w ostatniej sekundzie meczu. W drugim wzięli rewanż na UKS Aktiv 1-0. W ostatnim ulegli niestety wysoko bo aż 0-7 z MOW Trzebierz.
W połfinale starsi wygrali z Europaschule 4-1 a w finale spotkali się z MOW Trzebierz.
Konfrontacja zapowiadała sie ciekawie ponieważ obie druzyny reprezentowały skrajnie różne style gry. Trzebierz: sprawność, siła, szybkość i determinacja, a Kołobrzeg: umiejętności techniczne i taktyczne oraz mądrość grania. Początek meczu nie wróżył dobrze. Po akcji pod naszą bramką zawodnik z Trzebierzy trafił w słupek. Po tym ostrzeżeniu gimnazjaliści wzięli się do solidnej pracy i strzelili dwie bramki. Taki wynik utrzymał się do końca meczu a tym samym Gimnazjum Nr 2 zajęli 1 miejsce w turnieju.
W składzie Gimnazjum Nr 2 grali: Mateusz Malinowski – bramkarz, Dawid Fiedoruk, Mateusz Wajszczyk, Gracjan Gronkiewicz, Bartosz Pałczak, Jakub Zieliński i Maciej Jartym.
W meczu o 5 miejsce uczniowie 7 klasy z Sp7 spotkali się z Sp8 z Polic i ulegli 0-1 zajmując 6 miejsce.
Na pochwałę zasługuje fakt, że jako najmłodsi zawodnicy turnieju zaprezentowali sie w bardzo dobrze, podejmując walkę ze starszymi kolegami czym zaskarbili sobie sympatię kolegow i opiekunow drużyn.
Szkoła Podstawowa Nr 7 wystąpiła w składzie: Jakub Szumotalski – bramkarz, Dawid Frączczak, Michał Zieliński, Mikołaj Wojtowicz, Alan Adamowicz, Bartosz Fiedoruk, Jakub Graf, Patryk Juszczak, Kacper Kwiatkowski i Maksymilian Mularczyk.