Ratownicy medyczni na zajęciach Edukacji dla Bezpieczeństwa

Dzisiaj podczas zajęć Edukacji dla Bezpieczeństwa, gościliśmy pana Remigiusza Jankowskiego, ratownika medycznego ze Stowarzyszenia Grupy Ratowniczej „Paramedic”. Jak co roku nasza szkoła mogła liczyć na profesjonalną naukę w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zostali przeszkoleni, ratownik pokazał jak prawidłowo wykonać działania ratownicze, a także udzielał odpowiedzi na zadawane pytania. W części praktycznej zajęć, każdy z uczniów pod okiem p. Jankowskiego i prowadzącej lekcje, p. Martinelli Olszewskiej, przeprowadził pierwszą pomoc na fantomie. Prowadzący korygowali błędy i chwalili poprawnie wykonane działania po to, aby każdy z uczniów do końca życia zapamiętał tę cenną lekcję.