Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 03.09.2018r. powitaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. W uroczystości prowadzonej przez uczennice klasy IIIB wzięli udział uczniowie klas III gimnazjum, szkoły podstawowej i gimnazjum dla dorosłych, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i rodzice, a także zaproszeni goście. Przemówienie z okazji tej uroczystości wygłosiła dyrektor szkoły, pani Anna Ceranowska- Podbiał, a także zaproszony na apel Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu- pan Romuald Kociuba.

W słowach prowadzących nie mogło zabraknąć chwili refleksji odnośnie najbliższych miesięcy. Nasi uczniowie ostatni raz witali rok szkolny w murach „Dwójki”, są także ostatnim rocznikiem gimnazjum jako szkoły. Nie da się ukryć żalu, jaki wokół towarzyszy, ponieważ szkoła to kawał historii wielu ludzi i miasta. Jednak wspólnymi siłami sprawimy, że ten ostatni rok szkolny tutaj będzie niezapomniany i pełen zapału w zdobywaniu wiedzy. Mamy tu uczniów, którzy nie boją się nowych wyzwań, a naładowani energią po wakacyjnych przygodach, wkraczają pozytywnie nastawieni w wir nauki.

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji i cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939r. Dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Rozpoczęła się II wojna światowa. Dzisiaj pamiętamy o tym wydarzeniu, przechadzając się bezpiecznie po korytarzach szkoły.

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce i powodzenia w tym nowym roku szkolnym 2018/2019! A nauczycielom dużo wyrozumiałości i cierpliwości.