Survival w Manowie

W dniach 23-24 maja uczniowie naszego Gimnazjum wyjechali na wycieczkę do Manowa. Piękne lasy Manowa (niedaleko Koszalina) stwarzają możliwość wykorzystania ich zasobów do wspaniałego wypoczynku. Miejscem noclegowym był Ośrodek Edukacji Ekologicznej w pobliżu m.in. „Czaplej Góry”, gdzie znajduje się kolonia lęgowa czapli siwej. Piękna przyroda, cisza, spokój sprzyjały dobrej atmosferze oraz zabawom integracyjnym. Ponadto uczniowie wzięli udział w zajęciach z zakresu ochrony środowiska. Prelekcję poprowadził pracownik Politechniki Koszalińskiej. Z krótkich zajęć uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek przyrodniczych; przykładowo mieli możliwość rozpoznawać rodzaje szyszek, odgłosy zwierząt leśnych, czy choćby usłyszeć, że sarna nie pije wody i wiele innych.
Jednak największą atrakcją wyjazdu były przygody iście survivalowe. Do późnych godzin wieczornych trwała zabawa w podchody: było przeprawianie się przez rzekę, marsz na orientację, opatrywanie rannych (symulacja oczywiście). Na świeżym powietrzu smakowało jedzonko, a więc kiełbaska z ogniska, tosty i samodzielnie usmażone naleśniki.
Wspaniała zabawa, żal było wyjeżdżać z lasu, niektórzy już czekają na powtórkę w przyszłym roku.
Koszt wyjazdu został dofinansowany z Miejskiego Programu Profilaktyki.