Świąteczne spotkanie w Dwójce

22 grudnia odbyło się coroczne spotkanie uczniów, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych przy wigilijnych stołach. Spotkanie rozpoczęły jasełka pod kierownictwem p. Joanny Czudzinowicz, urozmaicone wykonaniem przez uczniów kolędy „Cicha noc” w języku migowym. Po zakończonych jasełkach wszyscy udali się na górny hol, gdzie czekały świątecznie przystrojone stoły wigilijne, na których królowały ciasta, owoce, sałatki, ryby, pierogi, barszcz czerwony i zimne napoje.
Wigilię szkolną rozpoczęło tradycyjne dzielenie się opłatkiem oraz „Szkolny Koncert Kolęd”, w którym pod przewodnictwem p. Małgorzaty Proszyk zaprezentowały się uczennice naszej szkoły w następującym składzie: z klasy IIb – Monika Bartos, Patrycja Jandura, Barbara Nawrocka, Martyna Szczęsna i Klaudia Woźniak, z klasy IIc – Agnieszka Dusza, z klasy IIIa2 – Agata Zuziak oraz z klasy IIIc – Monika Sągała. W repertuarze dziewcząt znalazły się cztery kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz „Przybieżeli do Betlejem”. Koncert zakończyła kolęda „Cicha noc” w wykonaniu dwóch uczennic – Agaty Zuziak z klasy IIIa2 oraz Moniki Sągały z klasy IIIc.
Spotkanie świąteczne uświetnili nasi goście: Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – p. Elżbieta Korczewska, gwardian i proboszcz parafii, wicedziekan Dekanatu Kołobrzeg – o. Paweł Kaczmarski, przedstawiciel środowisk lokalnych współpracujący z Radą Rodziców – p. Zygfryd Zygowski oraz Rada Rodziców.