Szkolne obchody Święta Niepodległości

W naszej szkole odbył się na początku tygodnia uroczysty apel upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To niezwykle ważne dla Polaków święto jest rokrocznie doskonałą okazją, by nie tylko ponownie przybliżyć historię naszego kraju i okoliczności odzyskania suwerenności, ale także, by utrwalać w młodych ludziach takie wartości jak patriotyzm, braterstwo i bohaterstwo. Treść apelu i recytowane przez uczniów wiersze przypomniały niezwykle trudne, czasem bolesne, ale i piękne dzieje naszego państwa. Uczniowie naszego gimnazjum, którzy przygotowali akademię (Monika Bartos, Martyna Szczęsna, Marcin Tyborski, Marcin Arciszewski, Maciej Kusio i Gracjan Paziewski) oddali swoim występem hołd poległym żołnierzom i zwykłym Polakom, którzy walczyli o to, abyśmy dzisiaj mogli tę radosną rocznicę ponownie świętować.
W związku z obchodami tego wyjątkowego Święta Niepodległości, zorganizowaliśmy również konkurs międzyklasowy na najładniejszy plakat o tematyce 11 listopada, a także konkurs pieśni patriotycznej. Uczniowie wykonali również prace plastyczne indywidualnie. W środę mieliśmy zatem prawdziwy Talent Show, a mury naszej szkoły słuchały przez prawie całą lekcję śpiewu poszczególnych klas. To był prawdziwy pojedynek! Usłyszeliśmy m.in. Marsz I Brygady, Rotę, Wojenko Wojenko, Sen o Warszawie czy Kocham wolność. Walka była tak wyrównana, że jury postanowiło przyznać dwa pierwsze miejsca – klasie 3A i 3B. Nagrodę dodatkową otrzymała Adrianna Szóstak za występ solo. Natomiast w konkursie plastycznym laureatami zostali: Julia Barnaś, Adrianna Szóstak, Maja Walentynowicz i Jakub Świtoń. Wszyscy zaangażowani w obchody otrzymali nagrody z rąk Pani Dyrektor.
Uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólne świętowanie i niezwykłe zaangażowanie.