Transgraniczny Turniej Halowej Piłki Nożnej

12-go grudnia odbył się Transgraniczny Turniej Halowej Piłki Nożnej w miejscowości Pasewalk w Niemczech. Mecze toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych: 13-14 lat i 15-16. W grupie starszej uczestniczyło cztery zespoły: dwa z Pasewalk, z Gimnazjum Nr 1 z Polic i nasz zespół wzmocniony absolwentami Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu: Bartoszem Szczerbą i Sebastianem Kacynelem.

Nie po raz pierwszy nasza ekipa złożona z zawodników czynnie grających w AP „Kotwica” przekonała się, że turniej szkolny też może być na wysokim poziomie rywalizacji sportowej, co podajemy do wiadomości tym, którzy nie chcieli jechać na tą imprezę, a zależy im na swoim wykształceniu piłkarskim. Zespół ostatecznie zajął trzecie miejsce. Skład tworzyli: wspomniani absolwenci oraz: Sebastian Zduńczyk, Mateusz Zaniewicz, Kacper Tomaszewicz, Wiktor Kosmala, Mateusz Sielicki.

W grupie młodszych grało tylko trzy zespoły: Gimnazjum Pasewalk, Gimnazjum Police i Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu. Grano systemem mecz – rewanż. Zawodnicy z naszego gimnazjum nie dali szans swoim rywalom, zajmując pierwsze miejsce,  udowadniając, że poziom ich umiejętności piłkarskich jest na wysokim poziomie. Nadmienić należy, że drużynę tworzyli uczniowie, którzy zdobyli drugie miejsce w finale Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W składzie znaleźli się: Kacper Aleksiuk, Patryk Trzaskoma, Szymon Cybulski, Gracjan Gronkiewicz, Szymon Waliszewski, Filip Wieczorek, Michał Budzyński  (SP Nr 3), Maciej Kusio (SP Nr3), Kamil Maj (SP Dźwirzyno). Najlepszym zawodnikiem turnieju, w grupie młodszej, został: Szymon Cybulski.

19-go grudnia zagrają także dziewczęta na turnieju, który odbędzie się w Przecławiu.