Turniej Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym

11 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbyły się międzyszkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w następującym składzie: Adrianna Szóstak (kl. II b), Bartosz Cieślewicz (kl. III a2) i Kamil Olejnik (kl. III a2) pod opieką p. Doroty Kałuży. Uczniowie w eliminacjach zajęli II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych.

27 kwietnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie odbył się XLI Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym wzięli udział uczniowie zakwalifikowani w międzyszkolnych eliminacjach. Organizatorem była Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. W turnieju zaprezentowało się łącznie 17 drużyn, które przechodziły kolejno następujące etapy: test wiedzy o przepisach ruchu drogowego, tor przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci akcesoriów rowerowych. Zwycięzcy za zajęcie I, II, III miejsca drużynowo otrzymali dla swoich szkół puchary i dyplomy, natomiast za zajęcie I, II, III miejsca indywidualnie uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci rowerów górskich i kasków rowerowych ufundowane przez Gminę Kołobrzeg i pozostałe gminne samorządy z powiatu kołobrzeskiego.

Jeden z uczniów naszego gimnazjum, Bartosz Cieślewicz z kl. III a2, zajął indywidualnie III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, otrzymując w nagrodę rower i kask.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!