Unikatowa ceramika

Obrazy zazwyczaj kojarzą nam się z malarstwem olejnym czy też akwarelowym. W piątkowe popołudnie odwiedzając kołobrzeska Galerię Sztuki Współczesnej można było się przekonać, że również porcelana to tworzywo malarskie. Autorka zaprezentowanych dzieł p. Beata Orlikowska koszalinianka, od kilku lat uprawia tę unikatową technikę tworząc dziesiątki dzieł wielko – i małoformatowych. Tematem ich są portrety, abstrakcje, wizerunki architektoniczne. W trakcie wernisażu autorka zapoznała zgromadzoną publiczność z tajnikami tej oryginalnej techniki tworzenia obrazów znanej chińskim mistrzom sztuki.
W Koszalinie p. Orlikowska znana jest z autorskich projektów oraz licznych nagród. Organizuje także warsztaty ceramiczne i malarskie dla dzieci. Prace jej autorstwa uczestniczą w licznych aukcjach, z których dochód p. Maria przeznacza na cele charytatywne, głównie na rzecz dzieci.
Wraz z członkami szkolnego koła artystycznego zachęcamy do odwiedzenia Galerii Sztuki Współczesnej i obejrzenia tych niezwykłych obrazów.