V Sesja Dziennikarska

25 i 26 lutego członkowie Koła Dziennikarskiego uczestniczyli w V Sesji Dziennikarskiej zorganizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Pierwszego dnia w sali kinowej hotelu Arka Medical Spa odbyły się III Warsztaty Dziennikarskie, w czasie których młodzież zapoznała się z różnymi formami reportażu.

V Sesja Dziennikarska

W tajniki reportażu radiowego wprowadziła pani Jolanta Rudnik – dziennikarka Polskiego Radia Koszalin, reportażystka i publicystka. Przedstawiła różne pomysły na reportaż radiowy oraz zaprezentowała ciekawe sposoby realizacji tej formy reportażu. O tabloidyzacji mediów opowiedział pan Marcin Kowalski – dziennikarz i reporter „Gazety Wyborczej”, a cechy telewizyjnego reportażu interwencyjnego przedstawiła pani Katarzyna Zdanowicz – prezenterka TVN24. Chętni uczniowie na zakończenie warsztatów pracowali nad zadaniem konkursowym. Polegało ono na napisaniu na podstawie informacji prasowej konspektu reportażu telewizyjnego z uwzględnieniem słów i obrazów. Następnego dnia w auli liceum odbyła się Gala V Sesji Dziennikarskiej, w czasie której ponownie mogliśmy wysłuchać rozmowy Marcina Kowalskiego i Katarzyny Zdanowicz na temat tabloidów w Polsce, a także tajników telewizji od kuchni. W czasie spotkania podsumowano warsztaty oraz prace nad konspektem reportażu. Nagrodzono grupę, w której znalazła się uczennica klasy I B – Laura Starczewska. Wręczono także nagrody za konkurs dziennikarski „To jest temat!”. Galę zakończyło doskonałe wystąpienie Mariusza Szczygła, który w barwny sposób opowiedział o tym, dlaczego i jak pisze reportaże. Całość uświetniły występy taneczne i wokalne uczniów liceum. Udział w sesji był dla naszych dziennikarzy niezwykle cennym doświadczeniem, a archiwum „Szkolnych Klimatów” wzbogaciło się o nowe autografy.