Wielki sukces piłkarzy nożnych z Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu

Ósmego  października drużyna piłki nożnej z Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu uczestniczyła w wojewódzkim finale 6-go Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w kategorii  chłopców 12-13 lat. Wcześniej ekipa wygrała turniej szczebla miejskiego na orliku w SP 5, a następnie turniej szczebla powiatowego w Siemyślu. Turniej wojewódzki rozgrywany był w miejscowości Pobierowo. W kategorii chłopców 12-13 lat, uczestniczyło 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy.

Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu rywalizowało z drużynami z Karlina, Barlinka i Stepnicy, która ostatecznie nie dojechała oddając tym samym punkty pozostałym ekipom. Pierwszy mecz, nasze gimnazjum wygrało z drużyną z Karlina 5: 1, w drugim natomiast pokonało Barlinek 3: 0. Tym samym Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu, prowadzone przez nauczyciela i jednocześnie trenera w tejże szkole, Grzegorza Szumiato, awansowało do fazy półfinałowej.

W półfinale rywalem Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu była drużyna z Reptowa. W drugim meczu spotkały się ekipy z Karlina i Drawska Pomorskiego. W pierwszym meczu padł wynik 4: 2 dla „Dwójki”, natomiast w drugim podobnie, 4: 2, wygrało Karlino.

W meczu finałowym chłopcy grający w ekipie Gimnazjum Nr 2 rozgromili drużynę z Karlina aż 12: 2, a w meczu o 3 miejsce Drawsko Pomorskie zwyciężyło Reptowo wynikiem  3:1..

Zwycięska drużyna kołobrzeskiego Gimnazjum Nr 2 pojedzie do Warszawy na finały krajowe, które odbędą się na warszawskim Torwarze w dniach 14 – 17 października, o którym będziemy informować.

W zespole Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu grali: Patryk Trzaskoma, Kacper Aleksiuk, Szymon Cybulski, Dominik Arciszewski, Kacper Kozicki, Hubert Ratajczyk – uczniowie Gimnazjum Nr 2 z klas piłkarskich oraz uczniowie kołobrzeskich podstawówek: Michał Budzyński – bramkarz, Maciej Kusio, Daniel Witt (uczestniczył w rozgrywkach powiatowych) – wszyscy SP 3, Maksymilian Grabowski – SP 6, Kamil Maj – SP Dźwirzyno.

Klasy piłkarskie w Gimnazjum Nr 2 zostały powołane do „życia” w roku szkolnym 2012/2013 z inicjatywy nauczyciela wf i jednocześnie trenera w Akademii Piłkarskiej „Kotwica” Kołobrzeg Grzegorza Szumiato. Od tego czasu szkoła współpracuje z klubem. Dotychczasowe ważniejsze sukcesy piłkarzy to: wicemistrzostwo powiatu kołobrzeskiego ramach gimnazjady (2013 r.), mistrzostwo powiatu (2014 r.), I miejsce w turnieju Coca Cola Cup 2014 na szczeblu powiatowym. Wspomniani wcześniej piłkarze: Patryk Trzaskoma, Kacper Aleksiuk, Szymon Cybulski, to wychowankowie trenera z AP „Kotwica” p. Artura Tłoczka, a jednocześnie kadry woj. zachodniopomorskiego. Pozostali to uczniowie to zawodnicy trenera Grzegorza Szumiato.

Uczniom Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy nowych piłkarzy do klas sportowych piłki nożnej.