Wojewódzkie Finały Gimnazjady w Piłce Nożnej Chłopców

12 czerwca 2017 r. w Kołobrzegu na euroboisku MOSiR przy ul. Śliwińskiego, odbyły się Wojewódzkie Finały Gimnazjady w Piłce Nożnej Chłopców – rocznika 2001 i młodszych. W turnieju uczestniczyły zespoły: Gimnazjum Nr 1 ze Świnoujścia, Gimnazjum z Kalisza Pomorskiego, Gimnazjum Widuchowa oraz gospodarz  finału Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu,  a organizatorem Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy.  Formuła turnieju przewidywała przepisanie wyników z półfinałów wojewódzkich do gier finałowych. Z półfinału  pierwszego, w którym spotkały się Gimnazjum Świnoujście i Gimnazjum Nr 2 Kołobrzeg, padł wynik aż 1-6 dla kołobrzeżan, natomiast w drugim, gdzie spotkały się drużyny Gimnazjum Kalisz Pomorski i Gimnazjum Widuchowa, ostatecznie zwyciężył Kalisz Pomorski w rzutach karnych 5-4 (po remisie 1-1). Grano równolegle na dwóch boiskach. W pierwszej parze spotkała się nasza drużyna i Gimnazjum Kalisz Pomorski w drugiej Gimnazjum ze Świnoujścia i Gimnazjum Widuchowa. W pierwszej połowie gimnazjaliści z Kalisza Pomorskiego świadomi siły i umiejętności kołobrzeskich zawodników postawili przysłowiowy „autobus”, groźnie kontrując. Niewiele brakowało, aby jedna z akcji skończyła się powodzeniem. Na szczęście dla naszych, nieliczne ataki przyjezdnych nie przyniosły efektu w postaci straty bramki. Po przerwie konsekwentna gra w ataku i czujna w obronie przyniosła prowadzenie po uderzeniu Filipa Wieczorka a po chwili podwyższył wynik Kacper Aleksiuk. Tak tez ostatecznie zakończyło się to spotkanie, które w kontekście przegranego meczu z drugiego boiska przez drużynę z Widuchowej 0-1, automatycznie dało pierwsze miejsce Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu, ponieważ bezpośredni pojedynek ze Świnoujściem i z Kaliszem Pomorskim został już rozstrzygnięty. Rozżaleni niemożnością rozegrania rewanżu z naszą drużyną (w ¼ finału przegrana Gimnazjum Nr 2 Kołobrzeg 5-3 a w ½ finału zwycięstwo aż 6-1), zawodnicy ze Świnoujścia wygrali jednak swój pojedynek z Kaliszem Pomorskim zajmując ostatecznie drugie miejsce w turnieju, natomiast zrezygnowani gracze Gimnazjum z Widuchowej nie byli w stanie przeciwstawić się chłopcom z Kołobrzegu ostatecznie ulegając 2-8. Bramki dla Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu zdobywali: Patryk Trzaskoma -2, Mateusz Zaniewicz – 2,Szymon Cybulski – 2,Kacper Otto – 1, Wiktor Kosmala – 1. Zasady przepisywania wyników, niejasności regulaminowych i korekty regulaminu rozgrywek pozostawiamy jednak pod rozwagę władz Szkolnego Związku.

W składzie oprócz wymienionych strzelców bramek byli: bramkarz – Sebastian Zduńczyk, Michał Sobina, Szymon Maszota, oraz z poprzednich etapów Gimnazjady: Jakub Maj, Mateusz Wajszczyk i Mateusz Sielicki. Zwyciężając w Wojewódzkim Finale Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu zapewniło sobie start w Ogólnopolskim Finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców w Głuchołazach, które odbędą się 19-22 czerwca.

Nadmienić należy, że wyżej wymienieni są zawodnikami AP „Kotwica” Kołobrzeg  i jednocześnie byłymi lub obecnymi wychowankami trenera Artura Tłoczka. Natomiast drużynę na wszystkich etapach, poczynając od rozgrywek powiatowych prowadził Grzegorz Szumiato, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum Nr 2.