Wycieczka do Koszalina

W środę klasa 3B wraz z opiekunami p. Klaudią Sokół i p. Pawłem Szalem w ramach zajęć integracyjno- edukacyjnych wybrała się na wycieczkę do Koszalina. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy spacerem po Górze Chełmskiej, która rozdziela Równinę Słupską od Równiny Białogardzkiej. Wał morenowy obejmuje wschodnią część miasta Koszalina. Góra Chełmska jest oddalona od Morza Bałtyckiego o 8 km w linii prostej. Z centralnej części Góry Chełmskiej spływa w kierunku północno-wschodnim strumień Grodna, który uchodzi do rzeki Unieści. Nasi uczniowie weszli na najwyższe wzgórze Góry Chełmskiej – Krzyżankę (wysokość 136,2 m n.p.m.), na którym znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, pełniące funkcję sanktuarium diecezjalnego. Zwiedzanie tego niezwykłego miejsca tuż przed świętami było doskonałą okazją, aby opowiedzieć gimnazjalistom o zwyczajach i tradycjach, a także historii związanej z Bożym Narodzeniem. Następnie nasza grupa pojechała do Galerii Atrium, w której to podczas czasu wolnego uczniowie mogli skorzystać z oferty Multikina. Zwieńczeniem naszego wyjazdu był wspólny obiad w Pizza Hut.