Wycieczka do Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Gościno

25 kwietnia uczniowie klasy 3b i 3c pojechali na wycieczkę z okazji Dnia Ziemi do Szkółki Leśnej Kłopotowo w Nadleśnictwie Gościno. Po Szkółce uczniów oprowadzał edukator z Nadleśnictwa Gościno leśniczy Krystian Marchal. Młodzież została zaznajomiona z podstawami funkcjonowania Lasów Państwowych. Pan Marchal pokazał uczniom jak wygląda cały proces przygotowania sadzonek, od posiania nasion po uzyskanie sadzonki gotowej od wysadzenia w lesie. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia także już wysadzonych drzew na różnych etapach wzrostu. Edukacyjna część wyjazdu zakończyła się małym konkursem podsumowującym zdobytą wiedzę. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał upominki w postaci książki o pracy leśnika i drobnych pamiątek firmowanych przez Nadleśnictwo Gościno.
Rekreacyjna część wyjazdu upłynęła na małym poczęstunku przygotowanym dzięki uprzejmości gospodarzy w budynku szkółki leśnej.
Dzięki tej „żywej lekcji” uczniowie mieli szanse dowiedzieć się czegoś o pracy leśnika z pierwszej ręki.
Wyjazd do szkółki leśnej można więc uznać za niezwykłe, ciekawe doświadczenie.