Wycieczka do zakładu Amberline

Wczoraj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prezentacji firmy „Amberline”, znajdującej się na terenie Kołobrzegu. Zakład pracy zajmuje się produkcją okien i drzwi, wykorzystując najnowsze technologie. Dodatkowo, „Ameberline” specjalizuje się w konstrukcjach specjalnych, obejmujących na przykład nietypowe kształty i wymiary. Uczniowie „Dwójki” dzięki przygotowanym przez firmę prezentacjom poznali specyfikę tej branży, a także dowiedzieli się, w jaki sposób można podjąć w niej pracę. Tu z pewnością pomoże ukończenie klasy technikum mechanicznego o specjalności użytkowanie obrabiarek skrawających, znajdującej się z Zespole Szkół im. M. Rataja w Gościnie, do czego zachęcała współprowadząca prezentację przedstawicielka tejże szkoły. Gimnazjaliści uzyskali szczegółowe informacje na temat nauki w tym zawodzie, a firma „Amberline”, która ściśle współpracuje z ZS, mówiła o odbywaniu na swoim terenie praktyki przy użyciu najbardziej nowoczesnej maszyny do skrawania na świecie! Po części teoretycznej, umilonej słodkim poczęstunkiem, udaliśmy się do hal produkcyjnych (PCV i aluminium), w których mogliśmy na własne oczy zobaczyć, jak wygląda tworzenie okien i drzwi. Duże wrażenie na uczniach zrobiły drzwi zewnętrzne otwierane za pomocą odcisku palca czy też zastosowanie w domach inteligentnych technologii, dzięki którym możemy sterować np. otwieraniem garażu czy uchylaniem okien z dowolnego miejsca na świecie, jedynie przy użyciu specjalnej aplikacji.
Wycieczka do zakładu pracy to praktyczne zastosowanie doradztwa zawodowego, którym objęci są nasi uczniowie. Dzięki takim „żywym lekcjom” możemy pokazać uczniom dany zawód i zakład pracy „od kuchni”, a to najbardziej zapada dzieciom w pamięć. Zaproszenie do „Amberline” było więc dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem.