Z wizytą w Hobbitonie

We wtorek 13.09.2016 r. uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu w ramach integracji przeżyli pasjonującą przygodę w „Wiosce Hobbitów”. Bajkowy krajobraz, sceny z powieści Tolkiena oraz zadania związane z akcją tej fantastycznej lektury stanowiły motyw przewodni wycieczki do Sierakowa Sławieńskiego.

Uczniowie zostali podzieleni na drużyny i na rowerach pokonywali trudną terenowo-crossową trasę poszukując ukrytych punktów, w których oprócz rozwiązywania zagadek dotyczących powieści , czytali fragmenty  „Władcy Pierścienia” przypominając sobie kim były Gobliny, Elfy, Trolle i inne fantastyczne stwory.

Oprócz trasy rowerowej uczniowie mieli do dyspozycji całą wioskę bogatą w sprzęt i pola do różnych gier i zbaw zręcznościowych, wieżę widokową, lochy do zwiedzania z miniaturowymi scenami z powieści Tolkiena oraz wiele innych atrakcji.

Wszyscy pełni pozytywnych wrażeń i chęci ponownego zgłębienia lektury powrócili do Kołobrzegu. Wycieczka została sfinansowana ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg przeciwdziałania alkoholizmowi.